Hall of Fame Members

1920s

James M. Leonard ’21

John A. Burg ’24

Herbert Fleishacker ’24

Donald F. Muller ’25

Francisco de Sola ’27

 

1930s

Milton Haggard ’34

Alan J. Michaels ’34

L. Samuel Balliet ’36

Eric B. Bouet ’36

John W. Anderson ’39

 

1940s

John H. Gertridge ’40

Harry M. Richmond ’42

Richard B. Brooke ’45

William T. French ’45

Bob Lurie ’45

Robert W. Tyler ’45

Moore M. Moran ’49

 

1950s

Tom Barrie ’54

William E.L. Enz ’54

Buzz Hoever ’54

James M. Pollock ’54

William P. Fuller ’56

Tom Lagerquist ’56

 

1960s

Jeffrey “Scooter” Ryan ’60

Tom Crary ’61

Bob Jones ’61

Butch McCormack ’61

Lawrence T. Stevens ’61

William Mucahy ’62

Ned Spieker ’62

Hal Moore ’63

Dick Worthington ’64

William Closs ’65

Les DeWitt ’66

Carter Provo ’66

Doug Deitch ’67

Thomas F. Ford ’67

John “Pip” Mackay ’67

L. Blake Baldwin ’69

Kirk Hatfield ’69

1970s

Wayne Lougee ’70

John B. Routh ’72

Matt Doyle ’73

Keith Lichtman ’73

Ashley McPhaul ’73

John Crockett ’74

Richard Dohrmann ’74

Bob Billingham ’75

Fred Stamey ’75

H. Jay Cornish ’76

Kevin Bass ’77

Darryl Page ’77

Phil Bachler ’79

Chris Fennell ’79

Glen Layendecker ’79

 

1980s

Linda Neff Sunde ’80

John “J.B” H. Barnet Jr. ’82

Beau Brown ’82

Anthony Holt ’82

Scott Marconda ’82

Geordie McKee ’82

Dave Dove ’83

John A. Paye ’83

Mike Supple ’83

Andy Thurstone ’83

Bill Cochran ’84

Drew C. Ferrando ’84

Bob Fitzpatrick ’84

Eric W. Reveno ’84

Jill Rothkopf ’84

Lisa Schauwecker ’84

Michael A. Texido ’84

Chris Bellomo ’85

Olivia Main Ward ’86

Josh Weinstock ’87

Dave Cornell ’88

Kitty Lohse ’88

Mark Newton ’88

Jason Ward ’88

Chris Mead ’89

Buffie Ward ’89

1990s 

John Farquhar ’90

Scott Roche ’90

Katie V. Seebold ’90

Yee-Yie Lieskovsky Fogarty ’91

James Noriega ’91

Kate Paye ’91

Laurie Stucker ’91

Cary Kinkead ’92

Roger Pineda ’92

Keith R. Wilbur ’92

Jacaranda Mawson Palmateer ’93

Gary Johnson ’94

Kristin Gardner Renaudin ’94

Heather Crary ’95

John Maletis ’95

Suze Garner ’96

Anne Marie Keenan Napolitano ’97

Julie Gardner ’99

Matt Messmer ’99

 

2000s

Jason Armstrong ’00

Gina Merlone Marek ’02

Courtney Rose ’03

Ryan Seawell ’03

Nate Wilcox Fogel ’04

Chuck Huggins ’04

Kate Fisher Craft ’04

Kelley Finch ’05

Julia Martin ’05

Blake Schultz ’06

 

Coaches and Athletic Staff

Joseph Auckenthaler

Ron Bryant

Chris Connor

Jerry Jacobs

David Mall

Joe McDonald

Gary Riekes

Craig Schoof

Bill Shine

Lou Yango